Organizatorzy, Gospodarz i Partnerzy

ORGANIZATOR

 
Jachtklub Morski RODA - został założony 19 kwietnia 2015 roku z inicjatywy pomorskich propagatorów rozwoju działań marynistycznych. Klub w swoich działaniach szerzy ideę ścisłego związku polskiej tradycji sportowej z wielowiekową tradycją morską naszego kraju. Skupia w swoich szeregach żeglarzy z bogatym doświadczeniem szkoleniowym oraz najmłodszych adeptów sztuki, którzy pod bacznym okiem instruktorów mogą poznawać arkana rzemiosła morskiego przy wykorzystaniu najnowszych metod edukacji. Oprócz szerokiego zaplecza wiedzy teoretycznej proponujemy wszystkim, którzy kochają morze tak jak my, doskonałą bazę sprzętową pozwalającą na pełne emocji obcowanie z morzem.

WSPÓŁORGANIZATOR

Pomorski Związek Żeglarski (PoZŻ) - to stowarzyszenie, które osobowość prawną uzyskało w 1965 r. Jego historia sięga jednak okresu międzywojennego. Wcześniej nosił nazwy: Gdański Okręgowy Związek Żeglarski i Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski.
Pomorski Związek Żeglarski z siedzibą w Gdyni zakresem swojego działania obejmuje województwo pomorskie. Zgodnie ze Statutem może również prowadzić działalność poza granicami województwa.
Obecnie Związek skupia 55 klubów, które zrzeszają ponad 3 tysiące żeglarzy.

GOSPODARZ

Miasto Gdynia – miasto portowe i turystyczne, które dba także o aktywność sportową swoich mieszkańców. Jedną z tych aktywności jest żeglarstwo, dlatego miasto od lat organizuje regaty Gdynia Sailing Days, a także prowadzi wiele programów edukacji morskiej.

SPONSOR TYTULARNY

PRO-AIR Sp. Z o.o. - Zespół inżynierów-pasjonatów oferujących swoje doświadczenie z zakresu automatyki, programowania i zarządzania, tworzących firmę zajmującą się projektowaniem, instalowaniem, wykonywaniem pomiarów technicznych oraz serwisowaniem instalacji. Specjalizuje się w projektowaniu oraz realizacji inwestycji budowlanych. Inwestycje realizuje kompleksowo bądź też realizuje poszczególne zadania na różnych etapach procesu inwestycyjnego. Dział projektów opracowuje także projekty związane z okrętownictwem, budową i wyposażaniem jachtów i urządzeń, aparatury wspomagającej efekty nauczania żeglarstwa, bezpieczeństwa żeglugi. Firma PRO-AIR prowadzi ścisłą współpracę z Pomorskim Związkiem Żeglarskim polegającą na obopólnej wymianie doświadczeń i wzajemnym wsparciu prowadzonych projektów.

PARTNERZY

Partner

Przystań jachtowa Marina Yacht Park - posiada 120 miejsc cumowniczych z dostępem do wody i prądu oraz doskonale przegotowaną infrastrukturę. Głębokość mariny pozwala na przyjęcie jednostek o zanurzeniu do 8 metrów. Marina wyróżnia się najnowocześniejszą infrastrukturą portu jachtowego w Europie, co potwierdza m.in. sposób zarządzania obiektem. Zastosowany system do kotwienia pomostów, zwany Seaflex, uznawany jest za jeden z najlepszych na świecie. System jest nie tylko ekologiczny, ale także bezpieczny. Specjalne elastyczne liny składające się z tytanowych włókien zapewniają stabilną pozycję każdej łódki. Do dyspozycji gości Mariny Yacht Park dostępne są miejsca do cumowania jachtów oraz podstawowe usługi żeglarskie. Usługi portu będą stopniowo rozszerzane i jeszcze w tym sezonie żeglarskim Marina Yacht Park będzie posiadała pełną ofertę nawet dla najbardziej wymagających. Inwestorem portu jachtowego jest Polski Holding Nieruchomości.

Partner

Fundacja Aktywnie i Zdrowo - od lat bardzo aktywnie wspiera najmłodszych miłośników sportu. Angażuje się też w programy edukacyjne. Działalność Fundacji jest zauważana i uznana przez samorządy i inne organizacje. Od lat Fundacja jest wyróżniana honorowym tytułem „Partnera Gdyńskiego Sportu”. Od samego początku swojej działalności Fundacja wspiera kluby sportowe, takie jak Gdyńskie Towarzystwo Koszykówki, a od czerwca 2014 roku jest członkiem wspierającym Pomorskiego Związku Żeglarskiego.
Cel Fundacji to zdrowa i usportowiona młodzież. Obok działalności czysto sportowej Fundacja stara, aby projekty, w które się angażuje miały także szeroki aspekt edukacyjny. Przykładem jest projekt - Klub Olimpijczyka OLIMPIK, dzięki któremu wielu uczniów pomorskich szkół może osobiście spotkać się z zawodowymi sportowcami i poznać receptę na sukces sportowy, jakim jest udział w Igrzyskach Olimpijskich. Od 2015 roku jednym z najważniejszych projektów Fundacji jest portal informacyjny żeglarski.info. To ogromne przedsięwzięcie, dzięki któremu można codziennie przybliżać żeglarstwo profesjonalistom i amatorom żeglowania.

Sponsor

Firma Rooto System - od ponad 20 lat wprowadza na rynek profesjonalne środki czyszczące używane w przemyśle hutniczym, energetycznym, morskim, stoczniowym, motoryzacyjnym, lotnictwie, budownictwie, żegludze oraz w przemyśle spożywczym. W trosce o środowisko naturalne, wprowadza na rynek jedynie produkty spełniające wysokie normy ekologiczne, zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej”.

Organizator/gospodarz

Sponsor tytularny

Patron honorowy

Partnerzy

Sponsorzy

Patroni Medialni