PRO-AIR Cup – Mistrzostwa Polski Samotników z solidnym wsparciem

Sponsorzy z branż morskich oraz sektora nowoczesnych technologii wsparli PRO-AIR Cup – Mistrzostwa Polski Samotników, które odbędą się w Gdyni w dniach 19-21 lipca.
Tylko trzy tygodnie dzielą nas od PRO-AIR Cup – Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski załóg jednoosobowych. Czwarta edycja zmagań samotnych żeglarzy odbędzie się w Gdyni. Jej organizatorami są Jachtklub Morski „Roda” i Pomorski Związek Żeglarski. Pula nagród w imprezie wynosi 25 000 zł, co jest zasługą sponsorów, którzy zdecydowali się ją wesprzeć.

Sponsorem tytularnym jest PRO-AIR z Gdyni, innowacyjna firma z branży nowoczesnych technologii. Realizowała ona zamówienia m.in. dla Politechniki Wrocławskiej i Akademii Medycznej we Wrocławiu. Współpracuje również z Pomorskim Związkiem Żeglarskim.

PRO-AIR Cup – Mistrzostwa Polski Samotników wsparła również firma Rooto System, specjalizująca się w środkach czyszczących oraz chemii jachtowej.

– Sam jestem żeglarzem, komandorem Yacht Klubu „Stal” Gdynia i właścicielem firmy sprzedającej artykuły dla jachtów, więc to naturalne, że wspieramy takie inicjatywy – tłumaczy Jarosław Kukliński, właściciel firmy Rooto System.

Do grona sponsorów dołączyła również renomowana firma Griffin Group Marine, która specjalizuje się w dostarczaniu i serwisie wyposażenia ratunkowego, pokładowego, przeciwpożarowego oraz elektroniki morskiej na potrzeby rynku profesjonalnego i rekreacyjnego. Przekazała ona trzy kombinezony ratunkowe.

– Dbamy o bezpieczeństwo osób uprawiających sport i pracujących na morzu, dlatego zdecydowaliśmy się udzielić wsparcia PRO-AIR Cup – mówi Marzena Szuca, manager ds. rozwoju i marketingu. – Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas żeglowania, bo bez niego nie będzie ani przyjemności, ani realizacji marzeń.

Dzięki zaangażowaniu sponsorów PRO-AIR Cup – Mistrzostwa Polski Samotników będzie można śledzić na trackingu. Opracowany przez Pomorski Związek Żeglarski system był już stosowany m.in. w Pucharze Obrońców Westerplatte, Dr Irena Eris ORC European Championships Gdańsk 2017 i regatach samotników o memoriał im. Leonida Teligi.

Organizatorami PRO-AIR Cup – Mistrzostw Polski Samotników jest Jachtklub Morski „Roda” Gdynia i Pomorski Związek Żeglarski, a gospodarzem miasto Gdynia. Sponsorem tytularnym została firma PRO-AIR, a sponsorami Rooto System i Griffin Group Marine. Partnerami są Marina Yacht Park i Fundacja Aktywnie i Zdrowo. Patronat nad regatami objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz Urząd Morski w Gdyni. Patronat medialny sprawują portal Żeglarski.info, Żagle oraz Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej. Regaty wchodzą w skład obchodów 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego.